Už zase křtěj Marsej

Škoda, že už neni hiphaphop. Konečně bych věděla, co odpovídat na otázku, co letos patří mezi moje záliby. Vydávání stejný knížky v různejch obměnách a její následný křtění. A tak jsme v červnu v Praze zase křtily Chtěj Marsej.

IMG_1454-2

IMG_1488-2

IMG_1450-2

Po zářijovým křtu crowdfundingovýho vydání s Backstage Books na Avoidu a po říjnovým křtu v Marseille jsme se tentokrát vetřely do Francouzskýho institutu v Praze. S Garamondem a už snad naposled. Šéf nakladatelství Petr vylovil svoji dávnou přezdívku z basketu, Bazil, a tak jsme si jako 3 béčka mohli s klidem pozvat áčkovou společnost.

IMG_1578-2

Asi už jsem někde psala, jak jsem na křest trochu pozvala jediný dva lidi z Marseille, co znám, co to dotáhli dál než na pastis v baru na rohu. Z Realu Madrid mi odepsali, že Zidane podobných žádostí dostává mnoho, což nechápu. Chantal Poullain, rodačka z marsejskýho přístávku Vallon des Auffes, jich taky určitě dostává mnoho, ale k naší radosti přišla. Pokud pořád pochybujete o důležitosti akce jako je třetí křest stejný knížky, věřte, že přišel i ředitel Institutu, kterej nenápadně naznačil, že Marseille je fajn, ale jeho Bordeaux by bylo lepší. Takže šplhouni ve francouzskejch kruzích, co jste z Bordeaux, neváhejte a chopte se šance!

0T6A8204_1

IMG_1535-2

IMG_1549

Harmonika Davida Lomiče hrála, koláče Kačky Bičíkový voněly levandulí a fotograf šílel, jak vyfotit tři ženy tak, aby se všechny samy sobě líbily, čili všechno jak má bejt. Pokřtili, polili, podepsali, popili, Chantal nostalgicky povyprávěla o tom, jak v dětství jezdila na koních v Camargues a bylo hotovo.

0T6A8564_1

IMG_1651-2

IMG_1657-2

IMG_1497-2

IMG_1467-2

IMG_1798

Knížka odputovala do knihkupectví (kdybyste nás hledali, tak většinou ležíme se Ziburou) a já do Marseille. A tak doufám, že se vám naše nový vydání bude líbit (v takovým případě neváhejte hodnotit na kosmas.cz), a kdyby ne, tak taky klidně hodnoťte, ale hlavně víte co? Nic se něděje, kdyžtak zase uděláme pár úprav a můžem udělat další křest, pas de problème!

IMG_1581-2

Děkuju všem za tohle dobrodružství, Backstage Books, Garamondu, Chantal Poullain, Brunhildě bien sûr a a všem, co čtete a podporujete! A taky šikovnýmu Jeníkovi Martincovi a IFP za fotky:)

IMG_1569-2

Jo a taky Lógru za první recenzi od opravdickýho youtubera:

A blogu Pondělí, že nás navštívil na Knihexu!

http://pondeli-pondeli.blogspot.com/2018/06/knihex-08.html

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s