Pokud vám přijde, že používám čím dál prostší vyjádření, nepletete se. Je to tak, dlouhodobý pobyt před zdí v muzeu snižuje inteligenci. Bylo jasný, že ji musim někde načerpat. V Marseille těžko, se školstvím to tu nepřeháněj. Univerzitu pro jistotu umístili do národního parku na kraji města, aby se studenti místo učení mohli věnovat procházkám a koupání. A tak nezbývalo než vyrazit do Oxfordu, zvlášť když letadlo stojí míň než dvě zastávky anglickým autobusem.
Oxford a Marseille – nebe a dudy. Na první pohled dva odlišné světy, které ale možná mají nečekaně mnoho společného! Podívejme se na historicky první srovnávací analýzu těchto dvou měst.
- Cestu z marseillského letiště hledáte tak, že běžíte za davem hulákajících lidí a tajně doufáte, že to nejsou stávkující piloti, na londýnském letišti oproti tomu tiše následujete prakticky rozmístěné značky a slušně si stoupnete do fronty. Napadne vás udělat pověstnou marseillskou kličku a dostat se na první pozici, ale vydržíte to.
- Po tom, co se do anglického autobusu snažíte 20 min nastoupit oknem, přijde zdvořilý Angličan a prozradí vám, že dveře jsou na druhý straně.
- Když začnete brečet, že autobus jede v protisměru, zdvořilý Angličan řekne suchý humor a podá vám kapesník na otírání slz.
- Několik zdvořilých Angličanů už naštěstí vymyslelo chytré značení, takže vás nejspíš nesrazí oxfordský student na kole, kterýho zprava vůbec nečekáte.
- Pokud někdo nesrazí vás, srazíte brzo něco vy, nejspíš popelnici, protože jste v Marseille zapomněli, že něco takovýho vůbec existuje.
- Oxforďan nemluví, přesto mu z tváře čiší jistá inteligence, Marseillan taky nemluví, křičí, inteligenci rozeznáte brzy.
- Oxforďani i Marseillani potřebují dávat najevo svou výjimečnost, Oxforďani volantem nalevo, nepraktickou zástrčkou i divným tvarem kanálu, Marseillani v podstatě vším.
- Marseillani i Oxforďani jsou blázniví, Oxforďani to jenom líp maskujou, věci jako bar v kostele s názvem Freud je ale prozradí.
- Obě města si potrpí na fanouškovské předměty, šála Olympique Marseille i oxfordský univerzity mi přijde zhruba tak stejně úchylná.
- Oxforďané i Marseillané milují lodě, index zábavy je vysoký jak u puntingového odrážení desetimetrovou tyčí v říčce, tak při zvracení v divokých vodách středomoří
- Marseille podzim nezná, Oxford v plné kráse, ne nadarmo se mu říká město snové nálady
- V Marseille přes cestu běhaj krysy, v Oxfordu veverky
- V Marseille řádila drogová mafie, v Oxfordu Harry Potter, nelegální techniky jsou vlastní oběma
- Oxfordský chytrolíni sice musej přečíst deset knížek týdně, o praktickém životě ale podle cedulí mnoho nevědí
- Navíc jsem si mohla myslet, že na Oxfordu studujou samý krávy
- Nejspíš proto pak vymýšlej podobné názvy firem
- Jelikož z nebe něco furt padá, známkou Oxforďana je nuda, snaží se ji zabít prací nebo kinem, případně řeší problémy třetího světa, Marseillan žije problémy třetího světa v praxi, a tak jde radši k moři a neřeší nic.
- A hlavně – možná jste to nevěděli, ale v Oxfordu se nachází poklad, jmenuje se Veronika a tímto jí děkuju za krásnou návštěvu a materiály ke vzniku této studie:-)
- Na závěr vás zvu na rychloprocházku Londýnem:
Zavzpomínala jsem…děkuji!Ted do Marseille!:-)
LikeLike
hahaha, to jsem se při ranní kávičce pěkně pobavila. díky Majdo 🙂
LikeLiked by 1 person