Jak sbalit holku po marseillsku

Tereza jako správná mluvčí vyčkává, kdy zveřejnit tajný informace o tom, co zažila v Marseille, a tak vám zatim řeknu, jak sbalit holku po marseillsku. Pokud jste taxikář, tak to máte celkem komplikovaný, protože poslední dobou furt stávkujete proti konkurenci tzv. VTC (voiture de tourisme avec chauffeur) typu UBER a zapalujete pneumatiky na náměstí La Castellane, takže na nic jinýho moc čas nemáte.

taxi

Pokud jste Kurd, můžete obden chodit demonstrativně demonstrovat před její kancelář. Vzhledem k tomu, že se kvůli tomu ale vždycky musí vracet o čtvrt hodiny dřív z oběda, moc vděčná vám asi nebude.

Pokud jste Afričan, můžete ji pozvat na rybu do africký restaurace. Tak dobrou rybu už dlouho neměla, jak ale víte, jste jenom kamarádi, tak je aspoň štěstí, že znáte majitelku a nemusíte nic platit.

ryb

Pokud jste dýdžej, vemte ji do Rádia Žába. Bylo by to efektní, ale asi nevíte, že už tam měla pořad roku o Český republice, takže ji tim zas tak moc neohromíte.

gren1

gren2

grenouille

Pokud jste spolubydlící, pozvěte ji na koncert famfár, kde hrajete (napravo Darel, nalevo saxofonista, co jednou prej bude hrozně slavnej).

famf

Blbý je, že zatimco si vesele bubnujete a famfárujete, může si udělat nové kamarády. Třeba Rafaela.

A Rafaela ještě neznáte. Takže s Rafaelem to bylo tak. Společně s kamarádem a kamarádkou se jim mě sželelo, když jsem sama poslouchala famfáry. Kamarád byl z Lyonu, ale Rafael z Marseille, tak jsme se domluvili, že mi ukáže stylovej kavárnobar Ebenisterie, kam už jsem se dlouho chtěla podívat. Následující tejden tam zrovna byla vernisáž nějakejch skleněnejch soch, takže ideální příležitost. Rafael přišel ještě s šesti dalšíma kamarádama.

eben

A teď přijde ten marseillskej majstrštyk. Jeden z nich se mě totiž po chvíli zeptal, jestli mam životopis podle francouzskejch norem. Nikdy jsem nic takovýho neslyšela, tak jsem vyděšeně řekla, že nemam. Obratně se nabídl, že dělá nejlepší životopisy v Marseille a že to zařídí. Asi v šoku z toho, že jsem zrovna narazila na největšího odborníka na životopisy v Marseille, jsem se ani nenadála a už mu diktovala svoje číslo. Pak se ještě zeptal, jestli je Rafael můj cheri a zmizel. Bavila jsem se s ostatníma, když mi začal pípat mobil. Odborník na životopisy. Od vedlejšího stolu mi psal smsku, že neví, jak to má udělat, aby se se mnou mohl bavit. Chtěla jsem mu říct, že by asi nejlepší bylo ujít ty dva metry a promluvit. Zkusil to ještě jednou, smska v podobnym smyslu, tentokrát v angličtině (asi ještě neviděl moje jazykový portfolio v sívíčku). Vzpomněla jsem si na historku, kterou vyprávěla Zuzčina spolubydlící, jak se jednomu kamarádovi snažili namluvit, že je neviditelnej a celej večer ho totálně ignorovali, až tomu skoro uvěřil. Zvolila jsem stejnou strategii.

A to ani nemluvim o tom, že do týhle složitý situace tu byl Rafaelův fešáckej spolubydlící. Bohužel jsem si ale na začátku nestačila vzít číslo a během večera jsem mu na vedlejší židli nenapsala ani jednu smsku… Takže až příště uvidíte někoho v hospodě, jak furt píše na mobilu, koukněte se pořádně, kdo sedí u vedlejšího stolu, vzpomeňte na marseillskou taktiku a bude vám to hned jasný!

Advertisement

2 thoughts on “Jak sbalit holku po marseillsku

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s