V Toluenu nic neni

O Toulonu jsem doteď slyšela asi tolik, že se tam hraje rugby, že je odtamtud Nonsens z Toluenu a že tam nic není. To mi nezabránilo v tom se tam vypravit na výlet. Scénář 1 (jak to mohlo být): Jedeme tam se Zuzkou, máme hezkej výlet po městě, potkáme se s Nonsensem a pak jedeme kousek odtamtud k moři na chatu k Nashovejm kámošum, kde poklidně strávíme zbytek víkendu.

Scénář 2 (jak to bylo) vám teď řeknu. Zuzka onemocněla, takže ještě v sobotu ráno splašeně řešim, co bude. Nakonec si řeknu, že pojedu sama, takže narychlo rezervuju spolujízdu. Odjíždí kousek ode mě, je nás v autě pět. Řidička je neuvěřitelně ukecaná. První čtvrt hodinu se snažim poslouchat, pak to vzdávám. Mele celou cestu a nakonec vyčerpaný posádce řekne: Je, a já sem se o vás ani nic nedozvěděla!

K Toluenu se snažim bejt od první chvíle shovívavá. Přijde mi totiž podezřelý, jak může někdo o něčem říct, že tam nic není, když tam je moře! Akorát mi trochu vadilo, že tam zakazujou hrát si s míčem.

SAM_6228

SAM_6229

SAM_6230

SAM_6232

SAM_6248

Je zimní sobotní dopoledne, všichni jsou na trhu, takže v přístavních uličkách nikdo není. Zaujaly mě hlavně malý průchody, který spojujou nejstarší část.

SAM_6243SAM_6231

SAM_6242

SAM_6240

SAM_6234

SAM_6238

Toluen je vojenskej přístav, bitevní atmosféra je cejtit na každym kroku.

SAM_6235

V přístavu si pak člověk připadá jako na Jižáku.

SAM_6258

SAM_6256

SAM_6255

SAM_6253

V jižáckejch restauracích probíhá bitva o ulovení zákazníků na mušle tak vehementně, že jsem neodolala. Byly vynikající.

20160116_132325

Slunce začalo příjemně pálit, tak mě napadlo, že se podívám, jestli tam není nějaká pláž. Byla kousek dál od centra, od stadionu pořád doprava.

SAM_6257

Stálo to za to. U pláže byla příjemná promenáda a park, kde byl klid.

SAM_6266

SAM_6265

SAM_6272

SAM_6264

Odpoledne mi píše Nonsens, že někde dýdžejoval den před tim a že vstává a že se ještě musí někde zastavit. Asi bysme se nějak stihli potkat, ale už jsem to nechtěla hrotit a celkem příjemně se mi četlo a psalo v plážový kavárně, tak jsem řekla, že to necháme na jindy.

SAM_6283

To jsem ještě netušila, že tam budu až do západu slunce. Protože Nash nejel a nejel. A jak to bylo, až přijel, vám řeknu příště:)

toul

Ad Toluen: neřekla bych vyloženě, že tam nic není, něco tam je, ale není to zas tak velkej zázrak, je tam poměrně dost cejtit ta militaristická atmosféra, spousta oplocenejch zdí, velkých lodí a podobně, jinak je ale centrum na procházku v pohodě a plážová část je víc než příjemná.

Ad Toluen 2: Terezo, můžeš tohle nějak vysvětlit daňovým poplatníkům?:)

20160116_125329

 

Advertisement

2 thoughts on “V Toluenu nic neni

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s