Magdanela, mořskej vlk a 30 třicátníků

Kdybych už se dokopala napsat něco o práci, asi by to bylo hlavně to, že na ní je nejlepší, že se v pátek končí v půl druhý. Vyjma pátků před zasedáním ve Štrasburku, tomu se pak říká dlouhej pátek. Ten naštěstí nebyl, a tak jsem měla odpoledne volno a sraz s Gusem, kterej se mi ozval přes Couchsurfing kvůli dalšímu bydlení a radám. Bydlení z toho asi nekápne, ale káplo z toho něco mnohem lepšího.

Gus je mořskej vlk, mořskej sekáč s veselejma hnědejma očima a rozježenejma vlasama, co pracuje v půjčovně lodí. A zrovna pořádal po práci projížďku pro svoje kamarády, na kterou mě pozval. Náhoda? Nemyslela jsem si. A tak, i když jsem dost váhala, jsem se nakonec nechala zlomit, protože přišla ještě jeho sympatická asi přítelkyně jachtařka, která zrovna proplachtila celou Polynésii, takže to asi úplný amatéři nebudou.

Zrovna začínalo pršet, nebylo moc času na rozmyšlenou. Skok na loď a rovnou do kajuty. Jaký bylo moje překvapení, když jsem palubou propadla rovnou doprostřed skupinky sedmi kluků namačkanejch jeden na druhýho. Hustota vyděšení na obou stranách by se dala krájet. Stejně tak alkoholovej opar, co se nad nima vznášel, protože jeden z nich slavil předešlej den třicetiny.

Seděli jsme si v podstatě na klíně, takže jsme se museli chtě nechtě kamarádit. Naštěstí byli uplně normální a byla s nima sranda. Znali se snad ze základky z Nancy, a přestože teď každej žije různě po celý Francii, někdo z nich i v Mnichově nebo Londýně, pravidelně spolu takhle jezděj na výlety. Maj kvůli tomu i nějakej klub. Prezidentem je Luka. V Marseille žije jen Malo a ten je Gusův kamarád, takže se to takhle sešlo.

SAM_5325

SAM_5330

SAM_5319

Marseille z moře je snad ještě lepší než ze břehu. Brzo se rozjasnilo a byla z toho nádherná projížďka až k Chateau d´If a k jednomu z ostrovů. Gus zkušeně vysvětloval, jak se správně plachtí a oni si to nadšeně zkoušeli. Já jsem z toho popravdě moc nadšená nebyla, hlavně když se loď odchylovala od mejch představ o správný pozici asi tak o 90 stupňů. Ale vlk s vlčicí měli všechno pod kontrolou.

SAM_5323

SAM_5322

SAM_5331

SAM_5329

Když jsme vjížděli do přístavu, zrovna zapadalo slunce, dvě strážní pevnosti se zbarvily do oranžova, všichni utichli a absolutní štěstí se s náma pohupovalo na vlnkách směrem k pevnině.

SAM_5338

SAM_5337

Co kajuta spojí, ani břeh nerozpojí. A tak jsem se nechala přemluvit ještě na víno. Tahle veselá skupina měla to, co může mít jen skupina lidí, co se znaj děsně dlouho. Nesmyslný vtipy, v podstatě nudný historky, u kterejch se ale všichni můžou potrhat, na druhý straně silný pouto kamarádství a blízkosti, který se přenese na všechny na dosah. Postupně se zjevovali další účastníci výletu, takže jich nakonec bylo asi třicet. Po dalšim pivu se přiznali, že trávili den v PMU, podivnejch místních barech, kam se choděj páprdové dívat na dostihy. Tak jsem je uklidnila, že jsme se Sexy Mozkama taky byli v Chuchli a že to nemusej skrejvat. Bohužel pak neskrejvali ani to, že by chtěli jít někam sledovat rugby. U toho jim ale nevadilo zpestřovat si zábavu komolením jména Magdaléna. Hodně lidí mi tu nezávisle na sobě řiká Magdanela a to to ještě daj tak na popátý, první pokusy zněj asi jako Mag-od-hehehe-a-haha-na-lela. Nepomáhá ani argument Máří Magdalény. Ve francouzštině je to Madeleine a u toho se jim prej vybaví jen stará bába nebo Proustovy dortíčky Les Madeleines. Takže pro klid všech nakonec většinou rezignuju a schválim variantu Megdo (stejně jako McDonald, bez komentáře).

Ale to zas tak zábavný není, zlatej hřeb večera teprve přijde! Ve vedlejšim báru totiž tokal Thierry, a hádejte s kym? Evidentně s nějakou maminkou, uffff!

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s