Minuta ticha pod sluncem

Abych trochu odlehčila poslední příspěvek. Ukázalo se, že pokud někam napíšete, ať si to nečte máma, první, kdo si to přečte, nebude samozřejmě nikdo jinej než máma. Kromě konejšivejch slov mě pobavila jednou věcí. Už konečně zjistila, kdo je ten Jan, co píše do komentářů! Vzhledem k tomu, že už předtim podstoupila velký pátrání po tom, kdo je Štěpán, ráda bych vydala následující opatření: pokud budete chtít napsat do komentářů, dávejte si, prosím, jasný jména. Pokud jste navíc muž, můžete připojit i fotku a pár vět o sobě, mámě to usnadní spoustu práce!:)

Ale zpátky k věci, takže neděle i pondělí byly ještě hodně poznamenaný pátkem. V neděli jsem volala do televize, naštěstí z toho byl nakonec jen zprávařskej výstup a ne delší rozhovor s otázkama typu: Bude Francie jiná? Jak to jednu chvíli vypadalo. Televize má evidentně velkou moc, hned po týhle šarádě mě na Facebooku dva cizí lidi požádali o přátelství. Možná proto, že jsem v titulku nebyla označená jako zvláštní zpravodaj. Ještě netušej, co jsem zač.

Včera v práci nikdo moc nemluvil, spíš se tak opakovaly ty stejný věci, že to je hrozný, že teď budou všichni všude panikařit, že se bude všecko kontrolovat a podobně. V poledne jsme vyšli před budovu, kde se všichni seskupili na minutu ticha. Musim říct, že jsem asi ještě nikdy nedržela minutu ticha pod paprskama slunce. Vytvářelo to takovej zvláštní dojem. Hodně lidí bylo v černym, kolem občas projel skútr. Chvílema by skoro člověk řekl pohřeb mafiánskýho bosse někde v Palermu.

20151116_115841

Zuz. měla narozeniny, tak jsme večer vyrazili s jejíma spolubydlícíma do libanonský restaurace. Alžířanka se bojí, že se to teď obrátí proti všem muslimům. Zuzka mluvila o touze být doma. A majitel restaurace povídal o Bejrútu, že to nikoho nezajímá a že to je hrozný. Hrozný to samozřejmě je, ale popravdě jsem ráda, že si nikdo neobarvuje na FB profilovky na Libanon, protože by mi to přišlo ještě větší pokrytectví než s tou Paříží. A tak jsme místo profilovky památku Bejrútu uctili výbornym humusem a lilkovou pastou. Jinak mi přijde hodně zajímavý, jak tu každej tu událost prožívá jinak, po svym, jak se do toho promítaj vlastní zážitky a zkušenosti.

Ten večer bylo i další shromáždění v přístavu, ale už se mi tam nějak nechtělo. Včera jsem se tam šla akorát podívat na vzkazy, co jsou tam rozvěšený na šňůrách. Některý jsou teda moc dojemný.

20151117_17555520151117_17542620151117_175641

20151117_19474120151117_194612

A abych přidala něco veselejšího (nebo smutnějšího?), tak i tady už začaly v půlce listopadu Vánoce. Stejně jako minuta ticha, i výzdoba ale působí pod sluneční září tak nějak divně.

20151110_125702

A jedinej, komu je to všecko nejspíš uplně fuk, je Grizzloun. A na minutu ticha pěkně prdí (bohužel doslova) a odmítá ji držet, nejurputněji mezi druhou a třetí hodinou ranní.

20151110_214116

Advertisement

One thought on “Minuta ticha pod sluncem

  1. Prosim Tě, vyřiď mámě, že jsem si nezměnil ani křestní jméno, natož mé příjmení, které, tuším, stále neseš. Smajlik. Jinak se dnes v Lidovkách dojímám nad tím klavíristou, jak před pařížským sálem, kde byl taky masakr, hraje jakoby sám pro sebe Imagine beze slov a pak se rozbrečí. A fotbal! Před přátelákem Anglie-Francie ve Wembley celej stadion zpíval Marseillaisu. Fakt síla! Konečně v úterý naši trapní reprezentanti prohráli v Polsku přátelák 1:3, ale jeden Polák, co hraje v Rennes, dal gól, svlík si dres a pod ním měl triko Pray for Paris. Taky hustý. Třeba Ti ten můj slzavej kýč přepošlu. Včera jsme se potkali s Janou na Národní, ale to bylo hustý jinde a jinak..Včera u Vás ve městě pobodali islámisti rabína? No Ty si umíš vybrat město. Opatruj se stále, Madeleine! Bratik Jan (ale neprozrazuj mámě, kdo jsem).

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s