Do Savojska za ski bunnies

Jak jste asi zaznamenali, Francouzi to v posledních dnech celkem přepískli se stávkovánim, takže pokud nechcete čekat na každej třetí vlak, co možná pojede, nebo nepojede, je lepší využít covoiturage, což teď taky spousta lidí dělá. A tak jsem v červenejch botách od lyonskýho kuchaře vyrazila vzhůru do savojskejch Alp vozem s osobou nejpovolanější – obsluhovačem snow parku. Nejenom, že věděl všechno o bobech, sáňkách a likérech z horskejch bylin, ale přednesl taky entrée do alpský scény. Takže:

Tignes – pokud jste dostatečně mladý a hlavně cool, měli byste jezdit jedině tam. Pokud se večer neukážete na jedný z místních drum n bassovejch párty, může vás to stát celosezónní image.

Les Arcs – pokud si nepřipadáte dostatečně cool, anebo máte děti, co nemaj rádi drum n bass, ale spíš Dádu, můžete pořád vyrazit do sousední rodinný stanice Les Arcs.

Courchevel – nemáte cool faktor ani děti, ale jenom peníze, pak to pro vás bude nejlepší v Courchevel. Víc než sportovat je důležitý bejt vidět, a tak stačí dobře se oháknout a důležitě se procházet po vyhřejvanejch chodníkách. Taky můžete předstírat skromnost tím, že zalezete do malý horský boudy, která ale ve skutečnosti ukrejvá podzemní bary a bazény. Jo a o tom heliportu snad ani řikat nemusim…

20180405_161443

20180405_161356

20180405_154836

A pokud nejste vůbec cool, nemáte děti ani peníze, pak vyražte za českým párem, kterej se tu za neuvěřitelnejch okolností usadil v jednom domku u Bourg Saint Maurice (ale o tom si přečtete až v knížce, že jo:)).

20180405_154325

20180405_150605

20180405_150523

Sportovci tělem i duší a hlavně velký sympaťáci provozujou airbnb, kde se budete mít fajn bez ohledu na výše zmíněný faktory, takže vám ho všema deseti doporučuju, protože v kraji určitě nemá konkurenci:

https://www.airbnb.fr/rooms/14892019?location=Bourg%20Saint%20Maurice%2C%20France&adults=1&children=0&infants=0&s=pVAR_gBX

Po večerech si s nima pak můžete u krbu vyprávět o neuvěřitelnejch osudech, životních filozofiích, českejch horolezcích anebo o… ski bunnies. O fenoménu zábavnejch holčičích králíčků z Východu, který se živí jako doprovod nudných bohatých mužů ze Západu a – ,,who are here to ski, dine, drink and dance with you and of course relax with you” – jsem slyšela poprvé. A kdybych to bejvala věděla dřív, nějakou českou králičici bych oslovila, protože bez ní se knížka o Češích ve Francii podle mě neobejde. Takže kdybyste nějakou znali, dejte, prosím, vědět! (samozřejmě to může bejt anonymně)

20180405_200332

Zatím se věnuju studiu problematiky, a pro začátek jsem našla návod, jak se ski bunny flirtovat, kdyby se to někomu v končící sezóně ještě mohlo hodit:

‘Is your body a black diamond? Because it’s got some dangerous slopes.’

‘Call ski patrol because I’ve fallen . . . in love with you.’

‘I’d like to get stuck on the lift with you.”

“Ask him, ‘Is it true what they say about the size of a man’s skis?’

“Ask, ‘Your slope or mine?’

Takže milá dvojice a Savojsko, I´ve fallen… in love with you. A doufám, že zas brzy!

20180405_162155

 

 

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s